Kategorier
Gudstjänst

Vaccinationsbevis krävs

För att delta på våra gudstjänster krävs nu att du kan visa giltigt vaccinationsbevis vid entrén till kyrkan. Vi är nödgade att ta till denna åtgärd då vi önskar öppna upp kyrkan för fler än 50 stycken.

Är du fullvaccinerad kan du hämta ditt bevis kostnadsfritt på www.covidbevis.se

Klicka vidare för mer information

För att delta på våra gudstjänster krävs nu att du kan visa giltigt vaccinationsbevis vid entrén till kyrkan. Vi är nödgade att ta till denna åtgärd då vi önskar öppna upp kyrkan för fler än 50 stycken. Är du fullvaccinerad kan du hämta ditt bevis kostnadsfritt på www.covidbevis.se

Lagras informationen när någon scannar mitt vaccinationsbevis?
Nej, ingen information lagras i appen som används!

Inne i kyrkan fortsätter vi att hålla gott avstånd till varandra och god handhygien för allas trygghet.

Välkommen!